Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

projekt "Wakacje kredytowe" - zestawienie Banków w Polsce

Szanowni Przedsiębiorcy,
W związku z zapowiedzią Związku Banków Polskich w zakresie planowanych "Wakacji kredytowych" poniżej przedstawiamy zestawienie rozwiązań największych banków: PKO BP, mBank, Credit Agricole, BNP Paribas, Santander, ING Bank Śląski

Zaznaczamy, że zestawienie może ulec jeszcze drobnym modyfikacjom, ponieważ część banków jeszcze pracuje nad ostatecznym kształtem pomocy dla kredytobiorców. Szczegóły ofert otrzymają Państwo bezpośrednio od konsultantów banku lub w treści poszczególnych komunikatów.

PKO BP

Warunki:
Klienci mogą skorzystać z wakacji kredytowych: przez trzy miesiące raz w 2020 roku – w przypadku kredytu hipotecznego; przez trzy miesiące raz w całym okresie kredytowania – w przypadku pożyczki gotówkowej.
Jak:
Wniosek w tej sprawie można złożyć w serwisie iPKO. W serwisie iPKO należy wybrać kolejno opcje: Oferty i wnioski, Dyspozycje/Zaświadczenia, Nowa dyspozycja. Następnie trzeba wybrać właściwy typ dyspozycji:
kategoria: dotycząca kredytu hipotecznego lub pożyczki gotówkowej, rodzaj wniosku: dyspozycja, podkategoria: zawieszenie spłaty kredytu.
Na kolejnej stronie z rozwijanej listy klienci wybierają swój kredyt lub pożyczkę - większość danych uzupełni się automatycznie.
Ostatnim krokiem jest wybór powiadomienia o zawieszeniu spłaty (e-mail lub SMS) i potwierdzenie złożenia wniosku narzędziem autoryzacyjnym.
Złożenie wniosku jest darmowe. Zawieszenie dotyczy rat kapitałowo-odsetkowych.

mBank

Warunki:
Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, między innymi gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. Można zawiesić spłatę kredytów na maksymalnie sześć miesięcy.
Jak:
Aby skorzystać z odroczenia spłaty, należy zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę "moje finanse", kliknąć w "kredyty" i wybrać kredyt, którego spłatę chcemy odroczyć. Następnie należy wybrać opcję "złóż wniosek", zaznaczyć "odroczenie spłaty kapitału" i wpisać liczbę miesięcy. Klienci mBanku mogą zawiesić spłatę kredytów na maksymalnie sześć miesięcy.
Po kliknięciu "wyślij wniosek" spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona.
Złożenie wniosku jest darmowe. Odroczenie dotyczy części kapitałowej raty.

Credit Agricole

klientom, którzy w związku z aktualną sytuacją mają trudności ze spłatą kredytów konsumenckich proponuje odroczenie spłaty do trzech miesięcy (data płatności wszystkich przyszłych rat zostanie przesunięta o okres odroczenia).

BNP Paribas

W Banku trwają prace– wypowiedź rzecznika banku- Najpilniejsze sytuacje rozwiązujemy na bieżąco w bezpośrednich uzgodnieniach z klientami, natomiast w najbliższym czasie wdrożymy rozwiązania systemowe. Zaoferujemy klientom możliwość skorzystania z trzymiesięcznych wakacji kredytowych, o które będą mogli wnioskować zdalnie przez kanały cyfrowe, bez wychodzenia z domu. Wniosek będzie można złożyć bez dodatkowych opłat, nie będzie również potrzeby przedstawiania dodatkowych dokumentów.

Santander

Bank planuje zaoferować swoim klientom możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych kredytów oraz rat leasingowych, a także wydłużenia okresów dostępności limitów faktoringowych.

ING Bank Śląski

ING Lease oferują szybką i uproszczoną procedurę rozpatrywania wniosków o zmianę harmonogramu spłat i odroczenia rat kredytowych lub leasingowych. – Wystarczy do tego jedynie wniosek klienta
źródło: www.mk-bilans.pl