Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

Procedura ochrony sygnalistów zgodnej z Dyrektywą UE - wzór

Szanowni Państwo, 

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu, w którym przybliżaliśmy kim są sygnaliści oraz o zbliżającej się dacie (17 grudnia 2021!) wprowadzenia powszechnego obowiązku dla dużych przedsiębiorców  w zakresie konieczności wdrożenia procedury ochrony sygnalistów, prezentujemy w dziale PUBLIKACJE -  przykładową procedurę ochrony sygnalistów w oparciu o Dyrektywę unijną Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, zwana powszechnie dyrektywą o ochronie praw sygnalistów. 

Udostępniony Państwu wzór procedury jest autorstwa naszej prawniczki - apl. adw. Pauliny Kwiatkowskiej i został opracowany na podstawie wytycznych Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937. 

Przypominamy, że do 17.12.2021 r. założenia dyrektywy podmioty będą zobowiązane wdrożyć w dużych przedsiębiorstwach (+250 pracowników) oraz  we wszystkich podmiotach prawnych w sektorze publicznym. Dotyczy to również podmiotów będących własnością lub znajdujących się pod kontrolą takich podmiotów. 

Nasza kancelaria ma doświadczenie we wdrażaniu międzynarodowych procedur w firmach i instytucjach sektora publicznego. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, stąd od dzisiaj mogą Państwo zapoznać się z przykładowym wzorem procedury, który powinien przed wdrożeniem być indywidualnie doprecyzowany. 

Z racji, że do wdrożenia pozostały już mniej niż 4 miesiące, zachęcamy do szybkiego kontaktu z kancelarią w celu rezerwacji terminu wdrożenia procedur unijnych w Państwa przedsiębiorstwie.