Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

Pracownicze Plany Kapitałowe obowiązkowe w każdej firmie i instytucji publicznej już od nowego roku!

Pracowniczy Plan Kapitałowy (w skrócie PPK) to kolejny obowiązek, który musi zostać wdrożony w każdej firmie i instytucji publicznej!

Sprawdź czy twoja firma prawidłowo wypełniła obowiązki związane z wprowadzeniem w firmie PPK-  weź udział w naszym szkoleniu oraz webinarium i poznaj jakie są najważniejsze obowiązki pracodawcy związane ze wprowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych w 2020 i 2021 r.

Szkolenie dla średnich przedsiębiorców / działów kadrowych / HaeRów odbędzie się w formie zdalnej już 20.11. 2020. godz. 10.00-12.30

Pracownicze Plany Kapitałowe 2020- co to jest?

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to dodatkowy system oszczędzania środków finansowych umożliwiający ich późniejsze zarządzanie na określonych warunkach. Tworzą go wspólnie pracodawca, pracownik oraz państwo.

Choć dla osób zatrudnionych przystąpienie do PPK jest dobrowolne, to dla pracodawców wdrożenie systemu w firmie jest ustawowym obowiązkiem.

PPK kto musi wprowadzić?

Po wejściu w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych każda firma lub instytucja zatrudniająca co najmniej jedną osobę, podlegającą obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, musi utworzyć PPK dla swoich pracowników.

Kiedy wprowadzić PPK?

II etap wprowadzania PPK: 1 stycznia 2020– termin obowiązujący firmy zatrudniające co najmniej 50 osób (termin krańcowy na podpisanie umowy o zarządzanie PPK ze względu na COVID-19 wydłużony do 27 października 2020 roku, 11 listopada 2020 – umowa o prowadzenie zrównany z terminem III etapu),

III etap wprowadzania PPK: 1 lipiec 2020 – termin obowiązujący firmy zatrudniające co najmniej 20 osób- termin krańcowy na podpisanie umowy o zarządzanie PPK do dnia 27 października 2020 roku, 11 listopada 2020

IV etap wprowadzania PPK: 1 stycznia 2021 – termin obowiązujący wszystkie pozostałe podmioty zatrudniające oraz jednostki sektora finansów publicznych.

Mamy świadomość, że pozostało mało czasu, ale dzięki naszym radom, będą Państwo przygotowani do utworzenia PPK w swoim przedsiębiorstwie. Mało tego, na naszym szkoleniu wyjaśnimy Państwu, jak wdrożyć PPK krok po kroku.

Przy okazji dowiedzą się Państwo na naszym szkoleniu, jakie są obowiązki pracodawcy wobec instytucji, pracowników.

Program szkolenia znajdą Państwu tutaj: []

 

 Zajęcia poprowadzi 

dr Paulina Sołtys- Doktor nauk prawnych z dziedziny prawo pracy, radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie. Of Counsel w Kancelarii adwokatów i radców prawnych Aliant® Krzyżowska. Specjalistka w dziedzinie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Posiada bogate doświadczenie procesowe związane z reprezentowaniem klientów przed sądami pracy. W ramach współpracy z dużym międzynarodowym podmiotem wspierała dział prawny podczas redukcji zatrudnienia, negocjacji z pracownikami i przedstawicielami pracowników. Zajmowała się przygotowywaniem dokumentacji związanej ze zwolnieniami indywidualnymi i grupowymi. Zajmuje się również sporządzaniem regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania oraz innych aktów wewnątrzzakładowych, a także ich weryfikacją. W swej wieloletniej praktyce posiada również doświadczenie z zakresu prawa cywilnego, zdobyte w toku bieżącej obsługi prawnej spółek prawa handlowego (budowlanych, deweloperskich, IT) oraz grup kapitałowych, uzyskując cenne doświadczenie w zakresie przygotowywania dokumentów korporacyjnych, a także sporządzania i opiniowania umów. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, w szczególności dotyczące delegacji krajowych i zagranicznych oraz zatrudniania cudzoziemców w Polsce, a także na temat Pracowniczych Planów Kapitałowych. Ekspert Infor PL, autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy.