Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

Praca zdalna i powrót pracowników do biur.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w warsztatach „Praca zdalna i powrót pracowników do biur – obowiązki i odpowiedzialność pracodawcy”, które odbędą się

22 października 2021.

Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, obecnie praca zdalna stała się standardem. Wraz z zniesieniem części obostrzeń wdrożonych w celu przeciwdziałania epidemii COVID-19, firmy i działy HR, coraz częściej stają przed nowym wyzwaniem, jakim jest powrót pracowników do biur.

W wielu sytuacjach powrót do poprzednich warunków pracy odbywa się w modelu hybrydowym. Jednak nadal przed pracodawcą jest wiele wyzwań w zakresie kontroli nad bezpieczeństwem pracowników w pracy zdalnej, nad weryfikowaniem czasu pracy, nie bez znaczenia pozostaje również kwestia odpowiedzialności pracowników i pracodawców.

W związku z kolejnymi wyzwaniami przedsiębiorców polegającymi na dostosowaniu swoich przedsiębiorstw do aktualnie panujących przepisów, Wydawnictwo Infor.pl we współpracy z naszą kancelarią Aliant Krzyżowska organizuje wartościowe warsztaty, prowadzone przez dr Paulinę Sołtys - radcę prawnego in house w naszej kancelarii, które przygotowane i skierowane specjalnie do przedsiębiorców i szefów działów kadr.
W trakcie warsztatów omówione zostaną m.in. kwestie związane z:
- odpowiedzialnością pracodawcy związaną z wykonywaniem pracy zdalnej przez pracownika,
- kontrolowaniem czasu pracy pracownika podczas pracy zdalnej,
- kontrolą inspektora pracy PIP w miejscu świadczenia pracy w ramach pracy zdalnej,
- obowiązkiem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy pracownikom świadczącym pracę zdalnie,
- regulaminem pracy zdalnej,
- powrotem pracowników do pracy stacjonarnej – odpowiedzialnością pracodawcy.
Zachęcamy do zapisów!
Zapraszamy do udziału.