Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

O trudnych relacjach pracowniczych - nowa publikacja mec. Krzyżowskiej

Szanowni Państwo, 

 

Z nieukrywaną dumą prezentujemy najnowszą publikację naszej szefowej, mec. Małgorzaty Krzyżowskiej, w miesięczniku Personel i Zarządzanie 7-8/2022 poświęconą uprawnieniom pracodawcy. 

Pani mecenas w swoim artykule "Relacja trudna do wyważenia. Jakie prawa przysługują pracodawcy wobec pracowników i jakie są granice tego prawa?" - przybliża pracocawcom przysługujące im uprawnienia wobec swoich pracowników.

Każde kolejne pokolenie, wchodząc na rynek pracy, próbuje go ukształtować na swój charakterystyczny sposób. Tak zwane generacje Z, Y, X, Milenialsi, czy generacja baby boomers inaczej tworzą relacje z pracodawcami. Pomimo ewoluującej praktyki tworzenia partnerskich relacji pracodawcy z pracownikiem w rozumieniu Kodeksu pracy pracodawca niezmiennie jest podmiotem uprzywilejowanym – to pracownik pozostaje względem niego w stosunku podporządkowania. Pracodawca ma wiele uprawnień w nawiązanych stosunkach pracy. Jakich? - o tym więcej w publikacji Pani mecenas.

Z publikacji najnowszego miesięcznika Personel i Zarządzanie dowiedzą się Państwo, jakie są prawa pracodawcy wobec pracownika? Kiedy firma może się domagać odszkodowania od zatrudnionego? W jaki sposób wyważyć interesy obu stron w sytuacji podległości? 

Zapraszamy do wartościowej lektury. 

Publikacja jest dostępna tu: https://sklep.infor.pl/personel-i-zarzadzanie-7-8-2022-pdf-.html

oraz na naszej stronie w zakładce "Publikacje"

Jeśli spotkali się Państwo z podobnym prolemem opisanym w artykule, zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół fachowców znajdzie dla Państwa najoptymalniejsze rozwiązanie problemu prawnego

www.aliantlaw.pl