Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

Kancelaria Aliant® Krzyżowska uczestniczyła w jednym z ważniejszych wydarzeń związanych z Alternative Dispute Resolution (ADR) w Polsce

W dniu 8 czerwca 2018 kancelaria Aliant® Krzyżowska uczestniczyła w jednym z ważniejszych wydarzeń związanych z Alternative Dispute Resolution (ADR) w Polsce. 

 

Sąd Arbitrażowy przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej w Nowym Tomyślu jak co roku organizował konferencje z cyklu „Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce”. Tegoroczne wydarzenie trwało od 89 czerwca i było w całości poświęcone budowaniu zaufania do Arbitrażu i mediacji.

Tak jak wcześniejsze konferencje z tego cyklu, również i ta wzbudziła spore zainteresowanie w polskim i międzynarodowym środowisku związanym z ADR. W konferencji uczestniczyli praktycy i teoretycy arbitrażu i mediacji, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele mediów z Polski, Ukrainy, Białorusi,   Turcji, Gruzji, Belgii, Azerbejdżanu i Niemiec. Wystąpienia były tradycyjnie tłumaczone symultanicznie na język polski, rosyjski oraz angielski.

Konferencja została podzielona na trzy panele tematyczne. Pierwszy panel dotyczył budowania zaufania do arbitrażu i był moderowany przez Włodzimierza Brycha - prezesa Sądu Arbitrażowego i jednocześnie gospodarza konferencji.  W ramach tego panelu interesujące było wystąpienie Murat’a Özsunay’a- adwokata praktykującego w Niemczech oraz Turcji o klauzuli porządku publicznego (Ordre Public) przedstawionej jako zarzut w postępowaniu o uznanie i stwierdzenie wykonalności zagranicznych wyroków arbitrażowych. Tematyka była omawiana w oparciu o zapisy Konwencji Nowojorskiej.

Drugi Panel poświęcono  budowaniu zaufania do mediacji, któremu moderował Arbiter i Mediator w Sądzie Arbitrażowym przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej -  Piotr Nowaczyk. Wskazano tu na potrzebę budowania zaufania w mediacji prowadzonej w oparciu o przepisy postępowania administracyjnego oraz odnoszono się do mediacji przeprowadzanej online.

Na koniec, w czasie trzeciego panelu poruszono kwestię ogólnego budowaniu zaufania – w obszarach szeroko rozumianego rozwiązywania sporów, któremu moderował Krystian Mularczyk –zastępca Prezesa Sądu Arbitrażowego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Starosta Nowotomyski, Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner, Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu.

 42891235_538653649893039_8906723099056013312_n.jpg

Jesteśmy także otwarci na Państwa propozycje - być może chcą Państwo pogłębić wiedzę prawną z danej dziedziny? Chętnie podejmiemy wyzwanie i stworzymy program szkolenia dopasowany indywidualnie do Państwa potrzeb.

Zapytaj o szkolenie