Zadzwoń: +48 61 8 521 555

Masz problem? Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z Nami

Nowe rozwiązania prawne dla "frankowiczów" CHF

Szanowni Państwo, 

zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią wszystkich ‘frankowiczów’, którzy nadal spłacają swoje kredyty hipoteczne, a z różnych względów obawiają się lub chcą uniknąć postepowania przed sądem. Mamy dla Was gotowe i sprawdzone rozwiązania, które pomogą Państwu uzyskać sporą korzyść przy wsparciu negocjacyjnym naszego specjalisty i raz na zawsze zamknąć kwestię kredytu. 

Kredytobiorcy CHF domagając się zwrotu nadpłaconych środków pieniężych mają do wyboru dwie drogi- albo długotrwałą (prawie zawsze dwuinstancyjną) albo krótszą - ugodową.  Jakiej drogi frankowicz nie wybierze i tak ma po drugiej stronie znakomicie przygotowanych pełnomocników. Skuteczna walka o kredyt może zatem wymagać zaangażowania adwokata, który pomoże wynegocjować najlepsze warunki, albo poprowadzi sprawę do sądu.

Sam proces w praktyce nie jest to taki przewidywalny. Wiele zależy od tego, czy kredytobiorca udowodni Sądowi, że bank w umowie kredytowej zastosował nieuczciwe („abuzywne”) klauzule na niekorzyść kredytobiorcy. Bywa to niełatwe, zwłaszcza że umowy te zawierają zwykle wiele „haczyków”, pozwalających bankom na podważenie roszczenia kredytobiorcy. Pełnomocnicy banków analizują tez np. solidarną odpowiedzialność małżonków albo wnoszą o powołanie świadków czy biegłych. To wydłuża postępowanie, a kredytobiorca może nawet przegrać.

Rozsądnym wyjściem jest zatem skorzystanie z profesjonalnego pełnomocnika , który będzie mieć odpowiednie kompetencje i wykaże się doświadczeniem w prowadzeniu tzw. spraw frankowych. Nasi eksperci z zakresu prawa bankowego, podczas indywidualnych konsultacji zapoznadzą się z Twoją indywidualną historią oraz treścią zawartej umowy CHF, a następnie  przedstawiają szereg alternatywnych rozwiązań przygotowanych dla kredytobiorców CHF, którzy od dłuższego czasu zmagają się z spłatą kredytu frankowego.

Rozwiązanie, które możemy zaoferować stanowi ciekawą alternatywę dla sądowego stwierdzenia nieważności umowy, które trwa dość długo i kosztuje wiele czasu, nerwów i pieniędzy.   Nasz zespół podejmie się w Twoim imieniu mediacjami z przedstawicielami następujących banków 

  1. ING Bank Śląski SA 
  2. PKO Bank Polski SA. 
  3. Bank Ochrony Środowiska SA  

W ramach mediacji, które odbywają się na bezstronnym gruncie Komisji Nadzoru Finansowego, możliwym jest osiągnięcie kompromisowych rozwiązań, korzystnych dla kredytobiorców, a polegających na:

  1. przewalutowaniu kredytu,
  2. uzyskaniu atrakcyjnych warunków oprocentowania kredytu po przewalutowaniu,
  3. umorzeniu części należności kredytobiorcy wobec banku, a nawet uzyskaniu zwrotu nadpłaconego kredytu. 

 Nasi eksperci przeanalizują z Tobą propozycje ugodową banku i przybliżą Ci jej warunki oraz wskażą obszary, w zakresie których Kancelaria będzie negocjować korzystniejsze zapisy. Nasze doświadczenie wskazuje, że dzięki naszemu wsparciu, ostateczne zapisy ugody są korzystniejsze, niż gdy kredytobiorca występuje samodzielnie podczas posiedzenia mediacyjnego. Strony wiedzą bowiem, że udział w postępowaniu mediacyjnym nie odbiera prawa do sądu, a nasi eksperci, poznając istotę sporu mogą bez problemu, kontynuuować spór przed sądem. 

Warto jednak odważyć się i odkryć karty jakie trzyma bank w sporach CHF, by w razie czego być jeszcze lepiej przygotowanym do sporu w sądzie.

Oto 4 powody dlaczego warto skorzystać z tej szansy: 

  1. całkowicie dobrowolna i nie wyłącza możliwości dochodzenia należności przez kredytobiorcę na drodze sądowej, w sytuacji, w której nie uda się wypracować ugody,
  2. dużo tańsza niż postepowanie sądowe, a w wielu wypadkach, darmowa dla kredytobiorcy,
  3. niezwykle szybka, możliwym jest jej zakończenie zaledwie w ciągu kilku tygodni, podczas gdy spór w sądzie trwa parę lat, a wyznaczenie I-szej rozprawy czeka się 1 rok. W ramach mediacji spór zakończysz na pierwszym spotkaniu z mediatorem w ciągu zaledwie 15 min. !
  4. kompleksowa; pozwala ostatecznie rozstrzygnąć spór między bankiem, a kredytobiorcą, a co za tym idzie, bank nie ma żadnych podstaw by kierować względem kredytobiorcy jakiekolwiek roszczenia w przyszłości 

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności zaś kredytobiorców, którzy chcieliby sprzedać swoje nieruchomości w niedalekiej przyszłości, spłacić kredyt i otrzymać jak najwyższą kwotę gotówki dla siebie.  

 Im szybciej zgłoszą się Państwo na konsultację prawną do adw. Aleksandry Kręglewskiej - Tabędzkiej, to jest szansa aby sprawić sobie i swojej rodzinie doskonały prezent gwiazdkowy - uwolnić się od kredytu w CHF jeszcze w tym roku.

 

 Zapraszamy serdecznie do kontaktu +48 61 8 521 555 lub 783 521 555